Günlük Cilt Bakımı Önerileri

Cildimizin, günün her saatinde bakıma ihtiyacı vardır. Sabahları uyandığımızda vücudumuz su kaybetmiş olduğundan ilk yapmamız gereken bir bardak su içmek olmalıdır. Çünkü hücrelerimizin susuz kaldığında işlevini düzgün yapamaz. Susuz kalmış bir cilt mat ve sert olur, parlak ve yumuşak bir cilde sahip olmak istiyorsak sabahtan başlayarak gün içinde bol su içmeliyiz.

Cildimizdeki yağı temizlemeliyiz

Uyandığınızda cildimize uygun bir temizleyici ile , cildin kendi ürettiği sebum denilen yağı cildimizden temizlemeliyiz. Ciltteki yağ temizlenmeden uygulanan kremler işe yaramayacaktır. Temizleme işleminden sonra cilde bir antioksidan serum uygulamalıyız.

Güneş kremi sürmeliyiz

Cildin yaşlanmaması için güneş koruyucuyu önemsememiz gerekiyor. Sadece yaz aylarında değil, havaların kapalı, güneşsiz olduğu sonbahar ve kış günlerinde de zararlı güneş ışınları cildimize etki ettiğinden güneş kremini her mevsim kullanmalıyız.

Vitamini eksik etmemeliyiz

Hastalıklardan korunmak ve cildi taze tutmak için dengeli beslenmeli, vitamin içeren yiyecekleri öğünlerimizden eksik etmemeliyiz.

Makyajımızı temizlemeliyiz

Yatmadan önce makyajımızı temizlemeli, kesinlikle makyajla uyumamalıyız. Makyajımızı ne kadar erken temizlersek cildimiz o kadar erken nefes almaya başlayacağından, yatmayı beklemeden makyajımızı temizlemeliyiz.

Nemlendirici uygulamalıyız

Cildimiz geceleri daha fazla nem kaybettiğinden mutlaka cildimize uygun nemlendirici kullanmalıyız.

Gece bakım kremi uygulamalıyız

Gündüz kirlenen, nefes alamayan cildimiz gece rahatlıyor. Cildimizdeki kan dolaşımı geceleri gündüzden daha yoğun olduğu için normal uyku düzenimize dikkat ederek çok geç saatlerde uyumamaya özen göstermeliyiz.
Gece bakımları ihmal etmemeliyiz.Özellikle gece geç saatlerde yemek yemekten kaçınmalı, yatmadan 1 saat önce ılık bir süt içmeli ve hücre yenilemesine yardımcı olmak için gece kremi kullanmalıyız. Gece kremleri her cilt tipine özel etkili ürünler olup cildin yenilenmesini, onarılmasına yardımcı olmaktadırlar.
Hücre yavaşlaması kadınlarda 25 yaşlarda olduğu için 25’li yaşlardan itibaren cilt yapımıza uygun gece kremi kullanmalıyız. Yaşlanmayı yavaşlatmak , oluşacak çizgileri gidermek ilerleyen yıllarda cildimizin taze görünmesini istiyorsak, cildimizin gündüz bakımlarını ve özellikle gece kremi ve göz altı kremini ihmal etmemeliyiz.

hakkında Birsen

Ayrıca Kontrol Et

Salatalık Çayı Tarifi

Göbek civarındaki yağlardan kurtulmak isteyenlere mucize salatalık çayı. Her mevsimde bulabileceğiniz salatalık , içeriğinde çok …

Bir yanıt yazın